Lidot var ne tikai sapņos!

Skola

Programma

Apmācību iedala divos kursos.

Praktiskās nodarbības notiek Rumbulas lidlaukā tikai instruktora klātbūtnē.

1. kurss:

  • teorija (1. un 2. lekcija)
  • praktiskā nodarbība par rezerves izpletni (3. lekcija)
  • praktiskās nodarbības uz zemes ar paraplānu līdz sasniegts prasmju līmenis, lai sāktu lidot
  • 2 lidojumi tandēmā ar instruktoru
  • 12 patstāvīgie lidojumi

Pirmā kursa mērķis ir elementāro iemaņu apguve: paraplāna kontrole uz zemes, pareizs starts, augstuma uzņemšana, piezemēšanās, paraplāna vadības pamatprincipi, pagriezieni gaisā, rezerves izpletņa izmešanas imitācija.

Pēc pirmā kursa skolniekam jau būs priekštats par šo sporta veidu, un viņam būs jāizšķiras, vai viņš grib turpināt apmācību un kursu beigās kļūt par pilotu. Ja viņa atbilde ir „Jā, man tas patīk”, tad viņš sāk apgūt otro kursu, kurā apgūst pilotam nepieciešamās iemaņas. Jāņēm vērā arī tas, ka drīz būs jāiegādājas savs ekipējums, ar ko lidot pēc apmācības pabeigšanas.

2. kurss:

  • teorija par meteoroloģiju, aerodinamiku, situācijām gaisā, Latvijas Republikas gaisa telpas izmantošanas kārtību uc. (4. un 5. lekcija)
  • 20 patstāvīgie lidojumi (uzdevumi: ieskrējiens un spārna bremzēšana (knābiens), spirāle, vingovers, piezemēšanās precizitāte, „ausis”, nosēšanās ar „ausīm”, akseleratora izmantošana)
  • 3 lidojumi tandēmā ar instruktoru, lai drošā veidā apgūtu pirmos soļus manevrā "spirāle"

Skolas lidojumu starti un piezemēšanās tiek filmēti, lai studentam radītu plašāku izpratni par procesu. Nepieciešamības gadījumā, video tiek analizēti.

Visās praktiskajās nodarbībās tiek izmantots skolas ekipējums, un nekādu papildus izmaksu NAV. Ja skolniekam ir savs ekipējums, viņam pienākas atlaide apmācībai.

Patstāvīgo lidojumu laikā skolnieks ne tikai mācās vienkārši lidot, bet arī izpilda un apgūst dažādus manevrēšanas paņēmienus, kas nākotnē ļaus viņam droši lidot. Lidojumu laikā tiek nodrošināti radiosakari (instruktors palīdz skolniekam veikt uzdevumus ar rācijas palīdzību).

 

Pēc apmācības pabeigšanas skolnieks kārto eksāmenu Latvijas paraplanierisma federācijas (LPF) pārstāvja klātbūtnē un iegūst starptautisko pilota licenci, kas apliecina ka pilots ir apguvis ParaPro 3 līmeni solo brīvajā lidojumā ar paraplānu.
Kategoriju klasifikators


Teorija un lekcijas notiek telpās. Prakse notiek darba dienās no aprīļa sākuma līdz pat septembra beigām Rumbulas lidlaukā, parasti no 17.00 līdz tumsai, ja ir labs laiks.  Pavasaros un rudeņos, ja ir kas tiek pa darba dienas vidu, tad apmācības notiek arī pa dienu. Vasaras laikā pa dienu ir pārāk spēcīgas gaisa plūsmas skolas lidojumiem. Brīvdienās ir kluba dienas un klubs parasti lido termālos lidojumus ārpus Rīgas (piemēram, Jēkabpilī), jo tur ir lielāks atļautais lidojumu augstums. Bet ir viens „bet”: ja skolnieks ir ieradies kluba dienā, viņš var lidot rindas kārtībā, ja viņu novēro kāds no instruktoriem.

Apmācībā nav iekļauti lidojumi dinamiskajās plūsmās. Tas ir jau nākamais līmenis lidojumos, jo ir jālido precīzi un ar izjūtu. Bez iepriekšējās minimalās lidojumu pieredzes, kas iegūta skolā nevar. Lidojumu dinamikā var apgūt Jūrkalnē vai retāk Skrīveros, ideālā gadījumā instruktora uzraudzībā. Kluba piloti labprāt palīdz iesācējiem, ja viņi paši izrāda iniciatīvu.

IEVADLEKCIJASkola Galerija 25
Made by kalichava